BORNOVA DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ

BİLİNÇLİ YAKLAŞIM İLE ZAMANDAN TASARRUF

Dış mekan deyip geçmemek lazım.evlerimizin ,işyerlerimizin …. Temizliği önemli olduğu gibi mekânların temizliği de farkında olmasak da ya da çok önem vermesek de bir okadar önemli. Bornova dış cephe cam temizliği deyince akla küçüklü büyüklü evler, binalar, işyeri, plaza, fabrikalar vb yaşamımızı sürdürdüğümüz mekânların dış cephe cam silimi ve temizliği akla geliyor. Dış cephelerin bakımı ve güzel görünümü temizliğe bağlı kendini gösteriyor.

Bornova dış cephe cam temizliğinde en önemli unsur güvenlik tedbirleri alınarak, işçi güvenliğinin sağlanmasıdır. Tam teşekkül önlem alınıp kazalara, düşmelere sebebiyet vermemektir. Sonrasındaki önemli unsur ise maksimum temizliktir. Neden mi? çünkü toz, is, kireç, yağ, kuş pislikler vb kirler zamanla yağmur, rüzgâr, su, kar ve güneş gibi etkenler yapışarak sertleşip hatta taşlaşmasına sebeb olur. Gerek yok gibi düşünülse de en az 15 günde bir özellikle cam ve pencere kısımlarını silinmesi gerekir.

Bilinçli yaklaşım hem işgücü hem de kullanan kimyasalı en aza indirip her konuda tasarruf açısından kar sağlar. Örneğin; kirlenmeye neden olan zerreciklerin ne olduğu bilinirse Bornova dış cephe cam temizliğinde kullanılacak madde ona göre seçilir ve daha kısa sürede daha iyi sonuç elde edilir. Yine cephenin nasıl bir madde kullanarak kaplandığının bilinmesi aynı şekilde tasarruf ve iş kolaylığı sağlar.