ROPE ACCESS

ROPE ACCESS NEDİR?
Dünya’da ‘Rope Access’ (İple Erişim) olarak bilinen endüstriyel dağcılığın çalışma tarzı iple erişim şeklindedir.
İple erişim; iskele,vinç gibi geleneksel yöntemlerle erişilemeyen noktalara ip teknikleriyle erişim sağlanabilmesine olanak tanıyan yüksekte çalışma yöntemidir.
Uygulanan ip teknikleri; çeşitli iş sektörlerinde karşılaşılabilecek yüksek ve düşme tehlikesi olan bölgelerdeki farklı uygulamalar için, dağcılık ve mağaracılık faaliyetlerinde kullanılan yöntemlerden geliştirilen özel endüstriyel tırmanış teknikleridir.
ROPE ACCESS GÜVENLİ MİDİR?
İple erişim uygulamaları; dünyanın gelişmiş ülkelerinde yıllardan beri kullanılan ‘En Emniyetli Yüksekte Çalışma’ yöntemidir. Kullanılan çift ip sistemi ve %200 bağlı olma kuralı ile Türkiye’de kişisel koruyucu donanım kullanımı prensiplerinden %100 bağlı olma kuralında güvenliği ikiye katlamaktadır.
Yüksekte çalışmanın en Hızlı-Ekonomik ve güvenli yöntemi iple erişimdir.
ROPE ACCESS NEREDE KULLANILIR?
Rope Access tekniği ile uygulanan işlemler şu şekildedir;
Bina,yüksek kule,sanayi tipi binalar ve tesisler,karada ve denizde bulunan rafineri ve petrol platformları,plaza,rezidans,alışveriş merkezleri,hastaneler,dükkanlar ve aklınıza gelebilecek tüm yapıtların dış cephe yıkaması ve dış cephe tüm işleri,kompozit ve cam kaplı binaların yıkaması,dış cephe cam ve kompozit,yüksek irtifalarda kaynak ve tuğla,ısı yalıtımı,yüksek irtifada taş ve ürün,reklam panoları,yükte ağır ve hafif tüm ürünlerin montajı,yüksek alanlarda her türlü ışıklandırma işlemi,sanayi tipi köprü,baca tamiri,proje alanının genişletilmesi amaçlı yol ya da cadde açımı,yollarda ve caddelerde taş ve toprak kaymasına yönelik tedbirlerin alınması gibi işlemleri siz değerli müşterilerimize ileri düzey teknolojik aletler ve profesyonel ekibimizle bütün bu sayılan hizmetleri en yüksek kalitede en asgari fiyatla sunabileceğimizi gururla sunmak isteriz.